Parroquia Eclesiastica

Nuestra Señora del Perpetuo Socorro

en Chicaña

Vicariato Apóstolico Zamora Chinchipe - Ecuador


 

 mobil: +593993539530      e-mail: antonimichno@gmail.com

 

 

POCZĄTEK ROKU KATECHETYCZNEGO

W dniu 8 listopada rozpoczęliśmy nowy Rok Katechetyczny. W całej parafii zapisanych na katechezę jest ponad 300 dzieci. W mszy świetej inaugurującej w kościele centralnym uczestniczyło ponad 100 dzieci wraz z rodzicami. Prosiliśmy o pomoc Ducha świetego na całoroczną pracę oraz o opiekę naszej Patronki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Katecheza w Ekwadorze jest w parfiach i trwa 6 lat. Pierwsze trzy lata to przygotowanie do Sakramentu Spowiedzi i Komunii Świetej i kolejne trzy lata to przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

Częstym jest też katecheza dorosłych, czyli osób, które ukonczyły 18 rok życia i z bardzo wielu powodów nie rozpoczęło katechezy.

Katechezę prowadzą katecheci, wolontariusze, którzy czują wezwanie Pana Boga do słuzby we wspólnocie i przekazywania wiary w katechezie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pracę katechetów, których liczba w Parafii Chicana wynosi ponad 50. Każdego miesiąca w pierwszą sobotę gromadzimy się, aby formować katechetów i aktualizować potrzeby dzieci i młodzieży.