Parroquia Eclesiastica

Nuestra Señora del Perpetuo Socorro

en Chicaña

Vicariato Apóstolico Zamora Chinchipe - Ecuador


 

 mobil: +593993539530      e-mail: antonimichno@gmail.com

 

SANKTUARIUM NIEPOKALANEGO SERCA MARYI

OLONA - SANTA ELENA

 

 

W czasie jednej z moich podróży po wybrzeżu ekwadorskim odwiedziłem Sanktuarium Niepokalanego Serca Maryi. To piękne miejsce przyciąga swoim położeniem, jak również historią cudu, który się tam wydarzył.

 

Szwajcarski Ksiądz Othmar Stäheli, zapragnął stworzyć sanktuarium dedykowane Matce Najświętszej. Kiedy opowiedział  o swoich planach Kardynałowi Bernardino Echeverria, ten mu odpowiedział:

Rozpocznij budowę i stanie się to miejsce Sanktuarium, pierwsza gwiazdą w koronie Najświętszej Maryi Panny

Zbudowaną już świątynię zawierzono Matce Bożej jako hołd za 2000 lat od Jej narodzenia 8 września 1984 roku, nadając nazwę Maria Blanca Estrella de la Mar, dedykując jej Niepokalanemu Sercu.

Sanktuarium posiada również dom rekolekcyjny dla tych, którzy chą spotkać się z Bogiem. Znajduje się w miejscu widokowym na morze, gdzie spokój pomaga słyszeć głos Boga i spotkać Matkę Bożą. Posiada 60 miejsc.

 

W dniu 11 listopada 1990 roku w krypcie sanktuarium, gdzie znajduje się figura Matki Bożej w czasie modlitwy o godzinie 15 grupa młodzieży wraz z formatorami zauważyła jak z oczu Matki Bożej płyną krwawe łzy. Krople krwi powoli spływały przez 7 godzin.

Ten fakt sprawił, że wielu z obecnych tam ludzi postanowiło zmienić swoje życie i oddać się w służbie dla Pana Boga.

 

Adres: Entre Montañita y Olon

Parroquia Manglaralto

Telefon: +593 981629867/ +593 42060028

 

 

 

CHICAÑA PARK  (25.04.2021)

 

Po dłuższej przerwie witam Was bardzo serdecznie.

Chciałbym, według zapowiedzi przedstawić troszkę piękno kraju w którym mieszkam. Jest to bogactwo przyrody, bogactwo ludzi i bogactwo duchowe, które pokazuje jak na przestrzeni stuleci zmieniała się kultura i mentalność mieszkańców Ekwadoru. Moi drodzy, chciałbym rozpocząć od miejsca w którym mieszkam, od miejscowości Chicaña, od której nazwy pochodzi również nazwa parafii kościelnej i także jednostki administracyjnej.

Przed moim domem, plebanią znajduje się piękny park, bardzo typowy dla miejscowości ekwadorskich. Znajduje się on w centrum miejscowości, gdzie tradycyjnie pierwsi mieszkańcy zarezerwowali miejsce dla świątyni. Tak było też w przypadku parafii Chicaña.

Chciałbym podzielić się z Wami zdjęciami pokazującymi piękno tego miejsca.

zobacz zdjęcia >>>

 

 

Wszystko co Bóg stworzył jest piękne...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy kochają turystykę i są ciekawi pięknych miejsc na ziemi. W tej zakładce chciałbym przedstawić i opisać miejsca, które osobiście odwiedzam w Ekwadorze. Być może, że dla niektórych będzie to zachęta do odwiedzin tego pieknego kraju. Obok pracy duszpasterskiej zawsze można znaleźć chwilę na odpoczynek i oderwanie się od codzienności. Różnorodność przyrody jest zaskakująca i niesamowita. Dlatego warto zobaczyć, dowiedzieć się więcej i zaprosić, przynajmniej wirtualnie do odwiedzin.

Zapraszam na wspólną podróż...