Parroquia Eclesiastica

Nuestra Señora del Perpetuo Socorro

en Chicaña

Vicariato Apóstolico Zamora Chinchipe - Ecuador


 

 mobil: +593993539530      e-mail: antonimichno@gmail.com

 

CHICAÑA PARK  (25.04.2021)

 

Po dłuższej przerwie witam Was bardzo serdecznie.

Chciałbym, według zapowiedzi przedstawić troszkę piękno kraju w którym mieszkam. Jest to bogactwo przyrody, bogactwo ludzi i bogactwo duchowe, które pokazuje jak na przestrzeni stuleci zmieniała się kultura i mentalność mieszkańców Ekwadoru. Moi drodzy, chciałbym rozpocząć od miejsca w którym mieszkam, od miejscowości Chicaña, od której nazwy pochodzi również nazwa parafii kościelnej i także jednostki administracyjnej.

Przed moim domem, plebanią znajduje się piękny park, bardzo typowy dla miejscowości ekwadorskich. Znajduje się on w centrum miejscowości, gdzie tradycyjnie pierwsi mieszkańcy zarezerwowali miejsce dla świątyni. Tak było też w przypadku parafii Chicaña.

Chciałbym podzielić się z Wami zdjęciami pokazującymi piękno tego miejsca.

zobacz zdjęcia >>>

 

 

Wszystko co Bóg stworzył jest piękne...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy kochają turystykę i są ciekawi pięknych miejsc na ziemi. W tej zakładce chciałbym przedstawić i opisać miejsca, które osobiście odwiedzam w Ekwadorze. Być może, że dla niektórych będzie to zachęta do odwiedzin tego pieknego kraju. Obok pracy duszpasterskiej zawsze można znaleźć chwilę na odpoczynek i oderwanie się od codzienności. Różnorodność przyrody jest zaskakująca i niesamowita. Dlatego warto zobaczyć, dowiedzieć się więcej i zaprosić, przynajmniej wirtualnie do odwiedzin.

Zapraszam na wspólną podróż...